CloudLabs narzędzie OnDemand

Czym jest środowisko wirtualnych laboratoriów CloudLabs?
to platforma do przydzielania studentom wirtualnych środowisk komputerowych. Studenci otrzymując maila z linkiem do środowiska mogą pracować na nim z każdego miejsca i o każdej porze dnia. Nie są przy tym limitowani parametrami technicznymi posiadanego komputera, gdyż wszystkie operacje wykonywane są na serwerach centralnych, w chmurze uczelnianej lub publicznej. Kadra dydaktyczna i studenci mają dostęp do zadań w specjalnie przygotowanym wirtualnym środowisku, co przyspiesza zarówno proces nauki jak i umożliwia zdobycie doświadczenia praktycznego. Rozwiązanie wykorzystywane jest w kilku państwach w Europie i na kilkunastu uczelniach w Polsce. Zostało ono zakwalifikowane jako jedno z trzech globalnych rozwiązań wykorzystywanych na świecie w celu dystrybucji środowisk szkoleniowych.

CloudLabs w 2020 roku uzyskało rekomendację Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Czym jest OnDemand?
to narzędzie służące do gromadzenia zasobów nauki i śledzenia postępu ich przyswajania przez studenta. To miejsce, gdzie uczelnia może udostępniać odpłatnie lub nieodpłatnie wykłady, ciekawe prelekcje i zapisy innych wydarzeń. Wykłady lub ćwiczenia w formie OnDemand mogą być realizowane przez studentów w dowolnym czasie i w bardzo korzystnej formie, bez żadnych kompromisów w porównaniu z klasycznym wykładem. Student otrzymuje dostęp do wykładu w formie wideo oraz wirtualnych laboratoriów. Dodatkowo system umożliwia tworzenie testów, generuje certyfikaty ukończenia oraz umożliwia śledzenie postępów realizacji wykładów wśród studentów.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zeskanuj QR kod:

CeL URK

lub kliknij w link https://cloudla.bs/

 

Zakupione rozwiązania wykorzystywane są w kilku państwach w Europie oraz na kilkunastu uczelniach w Polsce. CloudLabs zostało zakwalifikowane jako jedno z trzech globalnych rozwiązań wykorzystywanych na świecie w celu dystrybucji środowisk szkoleniowych.

Dostawcą usługi jest firma CloudTeam Sp. z o.o.

 

CeL URK CeL URK

 

POWER
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Centrum e-Learningu
al. 29 Listopada 46
31-425
Kraków
+48 880 574 254
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK